Forum Ekonomii Społecznej „Przyszłość jest teraz”

W dniach 14-15 marca Spółdzielnia Socjalna Komunalka Rzgów miała zaszczyt wziąć udział w Wielkopolskim Forum Ekonomii Społecznej PRZYSZŁOŚĆ JEST TERAZ.

Pierwszy dzień forum otworzyli: Przemysław Piechocki – Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Spółdzielni Socjalnych, Katarzyna Nowakowska – Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Piotr Szczepaniak – Dyrektor Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Maciej Sytek – Prezes Zarządu Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie.

Pierwszy panel spotkania dotyczył rozmów strategii rozwoju Wielkopolski Wschodniej do 2040 roku – o wyzwaniach i możliwościach dla przedsiębiorstw społecznych.

Drugi panel spotkania skupiał się na spółdzielniach socjalnych w kontekście nowej rzeczywistości społeczno-gospodarczej, uwzględniając perspektywę unijną, krajową, regionalną i lokalną. Pani Prezes, Iwona Maciejewska, została poproszona o przedstawienie sytuacji na poziomie lokalnym. W dyskusji uczestniczyła również Katarzyna Nowakowska – Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  oraz inne znamienite osobistości.

Spotkanie to było poświęcone analizie wyzwań, z jakimi borykają się spółdzielnie socjalne w kontekście zmian społeczno-gospodarczych. Pani Prezes Iwona Maciejewska mogła przedstawić specyficzne problemy i osiągnięcia spółdzielni na poziomie lokalnym, podkreślając znaczenie działań na tym poziomie dla rozwoju społeczności oraz integracji społecznej.

Uczestnicy forum wzięli udział w warsztatach dotyczących zielonych, społecznie odpowiedzialnych zamówień publicznych i ESG, innowacji w usługach społecznych oraz rozwoju finansowego przedsiębiorstw społecznych.

Dzień zakończyło wspólne świętowanie 10-lecia spółdzielni, które powstały w 2013 i 2014 roku.

Drugi dzień spotkania rozpoczął panel dotyczący partnerstwa biznesu, samorządów i podmiotów ekonomii społecznej. W tym dniu także odbyły się dyskusje na temat współpracy oraz możliwości wsparcia.

Uczestniczy Forum wzięli również udział w szkoleniach dotyczących zarządzania zespołem, reintegracji w PS oraz usług społecznych i ich wpływu na PS.

Udział w dyskusjach umożliwił nie tylko wymianę doświadczeń ale również otworzył nowe perspektywy i pomysły, za co bardzo dziękujemy!

Kontakt

Samochód - kontakt Spółdzielnia Socjalna Komunalka Rzgów

Rzgów Drugi 5B
62-586 Rzgów

Biuro czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00
tel. 882 621 404
biuro@komunalkarzgow.pl

Jesteśmy częścią grupy:
Forum Ekonomii Społecznej "Przyszłość jest teraz" - Komunalka Rzgów
spoldzielnie.org