Pierwsze śmieciarki

Zatrudnienie przez naszą Spółdzielnię pierwszych pięciu osób (posiadających orzeczenie o niepełnosprawności lub trwale bezrobotnych) było możliwe, dzięki pozyskaniu dotacji z Unii Europejskiej – w sumie 172,5 tys. zł.

W wyniku przystąpienia do projektu o udzielenie bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie nowych miejsc pracy w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 zostało pozyskane 120.000,00 zł wsparcia finansowego oraz 52.500,00 zł wsparcia pomostowego. Zdobyte fundusze wystarczyły na zakup w grudniu 2016 roku dwóch pierwszych jednokomorowych śmieciarek. Większa nich, trzynastoletni MAN 28-314, ma dopuszczalną ładowność do 10,5 tony, natomiast szesnastoletni mercedes (daimlerchrysler) atego może pomieścić ładunek o połowę mniejszy.

Oba pojazdy mają zamontowane GPS, dzięki którym można obserwować gdzie w danej chwili się znajdują i z jaką prędkością poruszają.

Pierwsze śmieciarki - Komunalka Rzgów