APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY RZGÓW

Apelujemy do wszystkich mieszkańców Gminy Rzgów aby zgniatać butelki plastikowe, puszki i kartony przed wrzuceniem ich do pojemnika/worka.

Znaczna część wystawianych worków/pojemników z odpadami zawiera NIEZGNIECIONE opakowania plastikowe, puszki aluminiowe po napojach czy opakowania po mleku. Na przykładzie tych odpadów w łatwy sposób można zauważyć jak bardzo zmieni się objętość tej samej masy odpadu porównując ją ze stanem pierwotnym – niezgniecionym, a zgniecionym.

Nie wyrzucaj powietrza – gnieć butelki!

Niezgniecione opakowania zabierają miejsce w workach i pojemnikach przeznaczonych do segregacji  i wpływają na ich szybkie zapełnianie. Transport takich odpadów to w dużym stopniu transport „samego powietrza”, które gromadzi się w np. w butelkach plastikowych, a nie samego surowca.

Tym samym nie wykorzystujemy w pełni powierzchni ładunkowej naszych śmieciarek. Z kolei im rzadszy transport tym mniejsza emisja dwutlenku węgla.

Chroń środowisko i daj dobry przykład innym!

Zgniatając opakowania, oszczędzamy miejsce do segregacji – zgnieciona butelka traci na swojej objętości ok. 80%.

Mniejsza liczba wystawianych do odbioru worków to także oszczędność Państwa czasu i energii, które poświęcacie na przygotowywanie odpadów do odbioru przez pracowników naszej Spółdzielni.

Pamiętajmy także o opróżnianiu pojemników z pozostałości np. napojów lub innych towarów.

Kontakt

Samochód - kontakt Spółdzielnia Socjalna Komunalka Rzgów

Rzgów Drugi 5B
62-586 Rzgów

Biuro czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00
tel. 882 621 404
biuro@komunalkarzgow.pl

Jesteśmy częścią grupy:
APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY RZGÓW - Komunalka Rzgów
spoldzielnie.org