Wykopiemy, przewieziemy, wykosimy!

Wykopiemy, przewieziemy, wykosimy!

Kolejne trzy osoby zostały zatrudnione w Spółdzielni Socjalnej „Komunalka” w Rzgowie dzięki podpisanej w grudniu 2017 roku umowie na wsparcie kooperatywy dotacją w wysokości 72 tys., pozwalającą zakupić następne maszyny i urządzenia.

Wprawdzie koparko–ładowarka fermec 860 ma już dwadzieścia lat, ale to maszyna prosta i może jeszcze pracować wiele lat. Z kolei piętnastoletnia ciężarówka iveco z HDS czyli hydraulicznym dźwigiem samochodowym to urządzenie pozwalające na samodzielny załadunek na samochód do 4,2 t towaru. Na przykład zakupionej z tej samej dotacji zagęszczarki, która waży ćwierć tony.

Oprócz tego zakupiliśmy jeszcze pojemnik na odpady KP7, dwie piły spalinowe, takąż podkaszarkę i aparat fotograficzny. Koszt wszystkich tych zakupów przekroczył kwotę dotacji, więc wzięliśmy kredyt w wysokości 42 tys. zł, który będziemy spłacali przez pięć lat.

Po zatrudnieniu wspomnianych trzech osób, obsada „Komunalki” wzrosła do jedenastu pracowników. Ale też poszerzył się zakres wykonywanych przez nas prac. W 2018 roku kontynuowaliśmy oczywiście wywóz odpadów komunalnych od mieszkańców gminy Rzgów, ale też usuwaliśmy krzaki samosiejki z poboczy dróg powiatowych, między innymi na terenie gminy Grodziec oraz sprzątaliśmy rowy i pobocza wzdłuż dróg powiatowych na terenie powiatu Konińskiego na długości około 100 km.

Kontakt

Samochód - kontakt Spółdzielnia Socjalna Komunalka Rzgów

Rzgów Drugi 5B
62-586 Rzgów

Biuro czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00
tel. 882 621 404
biuro@komunalkarzgow.pl

Jesteśmy częścią grupy:
Wykopiemy, przewieziemy, wykosimy! - Komunalka Rzgów
spoldzielnie.org